| youistu a întrebat:

I-am facut baie catelului meu acum o saptamana. Ziua urmatoare nu l-am vazut in apele lui.A doua zi am plecat la veterinar cu el.I-a administrat 3 injectii. Urmatoarele 3 zile tot asa am fost cu el la veterinar i-a dat injectii si niste pastile sa-i dau acasa.Astazi catelul meu se simte foarte rau.L-am ATINS pe burtica si a schelnait.Nu stiu ce sa fac, cum sa se faca bine.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e bine daca are scaunul verde. E bolnav. Nu, nu e de la medicamente. Du-l la un veterinar mâine, boala netratata duce până la moarte.Banuiesc ce are, dar te rog, du-l la un control si spune exact medicului ce mi-ai zis mie.
Apropo, da-i de mancare niste supă de pui, cu carnita slaba. putin miez de pâine inauntru, doar putin. Si neaparat la un medic pentru control.Alege altul daca vezi ca primul iti ia doar banii si nu-l trateaza, adica in sensul ca nu se vede nici o ameliorare, la catel. Nu-i bine ca are burtica tare. De ce lasi sa treaca atata timp până te gandesti sa-l duci? Nu-ti pasa asa mult de el, vrei sa moara?
Antiparazitarul e bine dat, daca zici ca o data la trei luni.Vaccinul nu se da zilnic, ci unul pe an. L-ai facut anul asta, NU?

4 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Du-te la veterinar constant sa-l consulte sa vada ce are :-s. Ai grija de el!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce-ti face catelusul? Se prea poate sa fi răcit (tu stii conditiile in care l-ai tinut după băită, daca a stat in aer conditionat, daca l-ai sters si uscat etc)
Eu cred ca are o indigestie alimentara.Nu dai amanunte. Vomita, are scaune diareice, stari de apatie, cum e?
Cat timp are? Are vaccinurile la zi? Cand i-ai dat ultimul antiparazitar intern?
Daca n-are vaccinurile, n-ai voie sa i le faci până nu se vindecă.
Sfatul meu e sa schimbi medicul (neaparat) si sa mergi la altul cu experientă. Fă-i un set de analize si o radiografie abdominala.

| youistu explică (pentru floresdemayo):

Are abdomenul tare,cand il ating dintr-o data schelnaie, iar cand nu nu schelnaielaughing
Deci, scaun are o data pe zi, antiparazitar intern ii dau o data la o luna, vaccinurile nu sunt la zi, nu vomita
P.S:Eu cred ca are diaree
P.S 2 :Cand are scaun, nu il face nici moale, nici tare.Il are normal, de culoare verde (cred ca de la medicamente)
P.S 3big grinupa baie, s-a pus in pat, iar acesta este situat pe balcon.A batut putin vantul.

| youistu explică (pentru youistu):

Antiparazitar intern ii dau o data la trei luni, ma scuzi

| floresdemayo a răspuns (pentru youistu):

Nu e bine daca are scaunul verde. E bolnav. Nu, nu e de la medicamente. Du-l la un veterinar mâine, boala netratata duce până la moarte.Banuiesc ce are, dar te rog, du-l la un control si spune exact medicului ce mi-ai zis mie.
Apropo, da-i de mancare niste supă de pui, cu carnita slaba. putin miez de pâine inauntru, doar putin. Si neaparat la un medic pentru control.Alege altul daca vezi ca primul iti ia doar banii si nu-l trateaza, adica in sensul ca nu se vede nici o ameliorare, la catel. Nu-i bine ca are burtica tare. De ce lasi sa treaca atata timp până te gandesti sa-l duci? Nu-ti pasa asa mult de el, vrei sa moara?
Antiparazitarul e bine dat, daca zici ca o data la trei luni.Vaccinul nu se da zilnic, ci unul pe an. L-ai facut anul asta, NU?