| alexandradobre28 a întrebat:

Ajutor! Am laptop Asus si am parola la el. Când l-am deschis,cand am vrut sa bag parola, mi s-a blocat tastatura,practic scriam si nu se completa. I-am dat restart,si parola începuse să se scrie singura,dun cauza ca apasasem pe prea multe taste înainte. Am reușit să șterg si sa introduc parola,dar mi-a spus că e incorecta. I-am dat iar restart, parola s-a scris singură din nou și acum tastatura e complet blocată. Nicio tasta pe care o apăs nu îmi apare.

4 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa mergi la un service cu el inainte sa nu il mai agravezi mai rau.

| mihai69 a răspuns:

Mergi cu el la service. Posibil să fie tastatura defectă și te chinui degeaba.

| xpoisonxdartx a răspuns (pentru mihai69):

Raspunsul meu nu e gresit/eronat am peste 10 ani experienta in domeniul IT stiu ce vorbesc, te rog sa corectezi evaluarea.

| xpoisonxdartx a răspuns:

Memoria ram e defecta sau hardu' are defecte pe suprafata si s-au corupt fisiere. Incearca sa ii faci hard shutdown, porneste-l si apasa butonul de stingere aprox 10 secunde pana se stinge complet. E greu de spus fara niste teste ce are 100%