| SuperCoolDude a întrebat:

Am o cartela SIM si vad ca nu mai functioneaza. Nu am mai folosit-o de ceva timp si as fi avut nevoie de un cont/parola salvata pe nr de whatsapp al acestui SIM.
Exista vreo sansa sa pot reinvia cartela?
S-a dezactivat cumva sau ce se intampla?

Sau gen. daca bag niste credit pe numarul asta, va reinvia?

12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sună la centrala de care aparține acea cartelă și întreabă un operator. El trebuie să îți spună exact.
Poți mai înainte ca după un alt număr să suni pe numărul dorit. Pentru că după un timp de nefolosință a cartelei centrala va face o altă cartelă cu același număr și va pune numărul la vânzare. Dacă sună, atunci numărul nu mai este disponibil. Dacă este ocupat, atunci sunt șanse să te poți bucura de același număr.

| SuperCoolDude explică (pentru anonimg):

Bine de stiut! hai sa traiesti, paste fericit anonimg big grinwinking

| ioana748 a răspuns:

Bună,
Ai incercat sa te suni pe acest număr sa vezi ce se intampla?

| SuperCoolDude explică (pentru ioana748):

Da am sunat, buna
Zice ca numarul e invalid

Cand bag simul (mai am unul tot asa) la ambele apare Emergency Calls only si nu ma pot suna
Cred ca au fost suspendate. stiu eu nu stiu csz

| ioana748 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Buna,
Cred ca au fost suspendate.
happy

| SuperCoolDude explică:

P.S: Da, am pus sim-ul in toate pozitiile posibile si am incercat-o in 2 telefoane, apare " Emergency calls only "

nu stiu ce dracu sa ii fac sa mearga. oare sa sun la Vodafone sau e moarta de tot? Ati mai patit?

| darrio2007 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Este dezactivată. Clar.

| Hyperion7 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

E dezactivată, iar dacă e de la Orange, o să ai surpriza că trebuie să îți faci abonament sa primești numărul
La Vodafone e mai simplu, din câte știu, nu te pun sa îți faci abonament

| Mindfulness a răspuns:

Așa am pățit eu cu cartela mea tot dezactivată e, nu mai ai ce sa faci! Eu puteam sa îmi recuperez datorita ei FB că am uitat parola acum nu mai pot.

| SuperCoolDude explică (pentru Mindfulness):

Pff
Deci zici ca e moarta de tot no?

| RedMarr a răspuns:

Da. E clar. Acelasi Lucru l-am Patit si eu. Du-te fuga maine la un centru Vodafone si spune-i baiatului de acolo ca n-ai mai incarcat-o/ai uitat de ea. Sa stii ca dupa un timp daca nu e folosita/reincarcata, numarul e Dezactivat. La mine, am Platit reincarcare si mi-a Reactivat el numarul. Incearca/intreaba, poate se Rezolva.