| FeriCelMaiŞmecherMafiot a întrebat:

Am o mare problema, una uriasa mai bine spus! Cainele meu a fugit de acasa acum 2 sapatamani.Ieri l-am vazut in curtea unei case din sat.Am vorbit cu oamenii de acolo si ei au spus ca e cainele lor.Cand a fugit avea o zgarda rosie.Cainele acela avea aceeasi zgarda! Le-am aratat si poze cu el dar tot nu au vrut sa ni-l dea.Eu i-am injurat rau si ne-am luat la bataie.Au spus ca acel caine merita niste mai buni si mai spalati ca noi.Si i-am dat o palma femeii.Ea a spus ca ne vom revedea curand.Ce sa fac ca sa imi dea inapoi cainele1Stiu 10000% ca e al meu, le pot jura pe capul meu(foarte bine ingrijit si pieptanat). Ajotoooor! Dau funda mare cat China!

7 răspunsuri:
| b06dan1x7 a răspuns:

Suna mai si tu la politie, dar acum ca ai lovit-o pe femeie, e cam naspa ca poti lua o amenda, fa-i altceva, incearca sa-l furi, sari gardul, fa-i ceva si incearca sa-l iei pe ascuns, cand pleaca de acasa, hatzz, ia cainele, stiu si eu, vorbeste frumos cu ei, mituieste-i, da-le in cap nu am idei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai facut bine daca poti sa-i denunti la politie si sa faca perchezitie in al doilea rand striga numele cainelui daca e al tau va raspunde sau poti sa i bati pana ti-l dau sau sa-l aduca la poarta sa ti-l arate spunand ca merita stapani mai spalati a fost un indiciu ca este la ei cred ca este la ei denunta-i la politie! Bafta! Sper sa il iei inapoi!

| RubikSD a răspuns:

Poti sa li-l furi noaptea! (glumesc)

| SarahParker a răspuns:

Buna, pai, sa vedem cum te pot ajuta...
Orice caine ar trebui sa aiba certificat de identitate, o data pe an cred, vine un veterinar si face injectii tuturor patrupedeler si le face certificat de identitate, ca e corcitura, rasa pura. Orisice.
Cu acel certificat te poti duce la politie pentru a face reclamatie, in cazul in care esti minor trebuie sa te duci cu parintii, sau cu proprietarul de drept al cainelui.
Daca nu ai certificat de identitate al cainelui atunci va trebuii sa te intelegi cu acea femeie. II mai spui sarumana cand treci pe strada, daca doresti iti poti cere scuzer, si peste cateva zile (dupa ce nu mai are femeia nimic cu tine) ii spui frumos : " Uitati doamna, cainele este al meu de cand era mic, l-am ingrijit, am trecut prin atatea impreuna (si mai pui tu cateva vorbe) si va rog sa mi-l inapoiatii... Daca ii duci o cutie de ciocolata cu 5 lei banuiesc ca va fi si mai bine, alaturi de scuzele tale bineinteles. Nu cred ca pentru sufletelul catelului e mult nu?
Multumesc ca ai avut rabdare sa citesti.
Daca iti place imi dai te rog funda?

| TrafalgarLawD?F?rst a răspuns:

Raporteaza la politie si arata pozele

Răspuns utilizator avertizat
| DanNyeL7 a răspuns:

Salut.du-te la politie si le arati poze cu el si le spui ca are zgarda(dovedesti tu cu ceva ca e cainele tau)
sau.te duci noaptea si il furi, alte variante nu ar fi decat sa le dai bani
Succes in a recupera catelul!