| Sebi200a a întrebat:

Bună seara,dacă faci cursul de agent de securitate,te poți angaja ca agent, pana când iese atestatu? pentru un prieten

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, poti lucra in timpul cursului. Intreaba-i pe cei la care faci cursurile, daca iti pot da adeverinta.
Atestatul se obtine destul de greu, poate trece aproape un an. Prima data mergi la ore, apoi te programeaza la examen, dupa un timp vine diploma de calificare, dupa care depui toate actele la inspectoratul de politie, astepti raspunsul lor, si abia atunci mergi sa iti dea atestatul.

| Sebi200a explică (pentru NoTurbinaNoGood):

A spus ca îmi dă chitanță

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sebi200a):

Probabil e suficienta aia. Eu n-am avut nici o hartie la mana, am fost angajat intr-un oras mic, am vorbit personal cu politistul care controla punctele de paza din oras, stia ca fac cursul, si nu m-a verificat nimeni niciodata laughing

| Sebi200a explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi fain.

| BauBau123456 a răspuns:

Da, dar sunt niște puturoși cei care dau atestatele. Eu am făcut cursul în ianuarie, când eram angajat ca agent de pază și încă nu mi-au dat prostia de diplomă.
Nu recomand meseria, postul e unu fix, trebuie mereu om acolo, și o să vezi tu când ceri voie la baie o să țipe la tine, o să te jignească, o să te înjure. Mie așa mi s-a întâmplat.

| Sebi200a explică (pentru BauBau123456):

Am înțeles, mersi frumos

| Lupică27 a răspuns (pentru BauBau123456):

Unde ai postu ma frate, la balamuc?