| Drăgănescu728 a întrebat:

Bună, azi ma jucam un joc pe laptop și ascultam muzica in același timp, sa menționez ca le făceam pe amândouă pe laptop și dintr-o data se blochează ecranul, nu mai răspunde, dar muzica încă merge și dupăia mi se închide dar muzica se aude. După s-a oprit și muzica și doar apărea un led rosu la butonul de pus pe mut și se auzea un vâjâit. Menționez ca avea bateria jumate și acum tot nu se aprinde, doar acum se aprind 2 leduri unu rosu și unul alb care se stinge și apare dar sunetul s-a oprit, ce pot face?

1 răspuns:
| Alex00615 a răspuns:

Salut,

Ca sa pot sa iti ofer un raspuns mai bun, m-ar ajuta sa stiu cati ani are laptopul tau, ce model e si daca iti mergea fluent atunci cand te jucai. Intr-un caz teoretic, nu stiu daca asa o fii sau nu, asta e parerea mea, dar e posibil ca tu sa nu fii avut suficient RAM si sa-l fii suprasolicitat pana i-a dat o anumita componenta la sunet. Eu zic sa incerci sa mergi cu el la un service special de laptopuri, se gasesc in orice resedinta de judet si sa vezi ce zic baietii si fetele de acolo. In cel mai rau caz...Tre sa iti iei altul nou, dar poate ti-l pot face oamenii de acolo