| Eduardo007 a întrebat:

Hi ???? Am instalat un windows 10 pe un USB SanDisc 256 Gb după ce am instalat windows pe notebook am formatat USB și acum am doar 32 Gb disponibili ????cum să fac ca să am cei 256 Gb ????am căutat pe net informații dar nu am găsit rezolvarea la problema mea????Cine mă poate ajuta ms????????????

Răspuns Câştigător
| Daktary a răspuns:

Salut incearca cu HP USB Disk Storage Format Tool, daca nu merge cauta pe google format usb using cmd.

| Eduardo007 explică (pentru Daktary):

Ok ms acuș încerc?

| Eduardo007 explică (pentru Daktary):

A mers cu Hp format tool dar acum am 126 GB disponibili din 256 GB(straniu nu înțeleg de ce), mai încerc cu CMD dacă nu mere las așea Mersi mult

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti sigur ca este vorba de un stick USB original SanDisk? si acei 256 GB sunt reali?

daca da esti sigur de acest produs, atunci incearca sa formatezi cu tipul exFAT

nu inteleg de ce nu a mers din prima

totusi nu inteleg cum ai pus sistem de operare pe stick usb? noi majoritatea facem stick bootabil cu windows...

| Eduardo007 explică (pentru Simpatic):

Da sunt sigur e un stick original? am încercat săl formatez și cu exFat nimic nu s-a schimbat tot am 32 GB

| Simpatic a răspuns (pentru Eduardo007):

Ok, dar nu am inteles exact ce fel de stick ai facut nu bootabil cu S.O. windows 10?
din pacate am intampinat zeci de chestii pe PC-uri, dar asta cu probleme la formatarea unui stick nu am intampinat;(

| Eduardo007 explică (pentru Simpatic):

Da am făcut un stick bootabil am instalat windows 10 pe el după ce am instalat windows l-am formatat și am avut doar 32 GB, acum l-am formatat prin Hp USB format tool și am doar 126 GB din 256 GB stickul e gol dar îmi arată ca am doar 126 GB disponibili))