| ionut1229 a întrebat:

Salut, am un laptop destul de bun, are un Intel I5 1240P adică gen 12 și un rtx 3050ti 4gb, 8gb RAM și totuși îmi merg jocurile foarte prost, adică fortniteul nici nu mi-l duce cu setările pe low, Fivem abia îl duce în 40 de fps uri cu toate pe low de se vede ca pe San Andreas. Stie cineva ceva? E laptopul acesta "Laptop gaming ACER Aspire 7 A715-51G-51QS, Intel Core i5-1240P pana la 4. 4GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB"

4 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Pai daca ai 8GB ram si presupun ca e Single channel nu Dual Channel aia e problema mai adauga 8, poti sa ai tu si ultima placa de la Nvidia sau ultimele procesoare daca ai 8gb degeaba.

| epikkguyyy a răspuns:

Laptop-ul nu este destul de bun încât să ruleze astfel de jocuri.Incearca 16 GB RAM, 8 e prea putin și o placa cu mai mulți GB

| ionut1229 explică (pentru epikkguyyy):

Placa nu are cum sa fie schimbată. și totuși cum niste calculatoare vechi de ex i5 gen 4 rx550 duce jocuri destul de bine și chiar toate și asta nu duce din fortnite cu toate pe low RAM ul că RAM ul da totuși

| epikkguyyy a răspuns (pentru ionut1229):

Placa e ok, însă ram-ul trebuie schimbat urgent