| AndreiXD07 a întrebat:

Salut TPU! Ce placa video imi recomandati daca joc doar ets 2 pe pc? As vrea sa imi mearga jocul in 60 fps. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca mai pui 100 lei gasesti un 580 la eMAG dar este o implementare mai slaba.
https://www.emag.ro/......DZ4YMQMBM/

Restul sub 600 lei sunt pocnitori si nu te ajuta

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce configuratie are pc-ul? Cati bani esti dispus sa dai pe placa video?

| AndreiXD07 explică (pentru Intruder19):

Pc-ul meu ca si cofiguratie are un Intel I5-4570 cu 3.20 Ghz, 12 GB memorie RAM si ceva palca video integrata carenu prea e buna.Eu am si un volan conectat la pc cand ma joc ets si am observat ca daca jocul are grafici medii imi merge prost volanu nu raspunde cand trebuie iar cand am incercat sa dau setarile pe low si multe alte chestii pe low volanu raspundea corect la viraje deci de asta e foarte slaba. Ca buget cam 500 de lei n as fi dispus sa dau mai mult!

| Intruder19 a răspuns (pentru AndreiXD07):

Pentru configuratia ta un RX 580 de 8gb de la AMD e ce iti trebuie, o sa ai intre 60-80 fps cu detalii high. Gasesti pe OLX cu 300-350 (recomand Sapphire Nitro)

| AndreiXD07 explică (pentru Intruder19):

Eu n-am incredere sa iau ceva utilizat

| AndreiXD07 explică (pentru Intruder19):

Ceva sa cumpar de nou si sa coste pana in 500 de lei stii? laughing

| Intruder19 a răspuns (pentru AndreiXD07):

Daca mai pui 100 lei gasesti un 580 la eMAG dar este o implementare mai slaba.
https://www.emag.ro/......DZ4YMQMBM/

Restul sub 600 lei sunt pocnitori si nu te ajuta