| samiZiciPompier a întrebat:

Ce sa fac Pastele asta ca nu pot trece pe sub masa? (ma dor salele)
De postit nu postesc ca imi plac dulciurile.
Fapte bune... habar n-am. Am ajutat cate o batranica sa traverseze.
La slujbe nu prea... nici nu stiu la ce ora sunt.

Alte cutume mai avem?
Doamne ajuta happy

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa nu judeci pe alții, sa îi ierți pe toti cei care au greșit și sa îi indrumi spre biserica pe cei cu depresie! Și ai făcut astfel fapte bune! happy

| samiZiciPompier explică (pentru LisaJulie):

Multumesc donsoara. Eu oricum nu judec de fel happy dar celelalte sfaturi sunt bune. Cand mai vad tristi o sa ii trimit pe toti la biserica.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Alte cutume mai avem?"
Poate tu mai ai.

| Simpatic a răspuns:

Iti zic 'vorba mea' celebra " sa nu fumezi,sa nu bei, droguri sa nu iei" fiule! happy

multi inteleg ca "a fi cu Dzeu" inseamna doar sa postesti, gresit, ei nu iau in calcul ca atunci cand se intorc de la Biserica de exemplu sa-i ierte pe cei care le-au gresit cumva, altii se judeca in tribunal cu rudele lor pentru un petic de pamant dar se cred crestini si tin toate posturile si merg la Biserica des! altii barfesc non stop si calomniaza pe ceilalti pe unde pot, pe net, in realitate etc dar si ei se considera tot crestini pentru ca tin posturile toate!
a fi crestin este mult mai mult de atat, pe langa respectarea celor 10 porunci sunt mai multe lucruri pe care un crestin adevarat ar trebui sa le faca!
nu judec pe nimeni eu, caci nu-s crestin practicant, dar cred in Dzeu in felul meu si fac fapte bune cat si lucruri "rele"
m-am saturat de unii care imi tin prelegeri pe TPU, cand noi nu stim cine sunt ei si din ce 'puscarie a mintii' sau din ce spital de psihiatrie posteaza ei, cei care ma fac pe mine si pe cei care gandim liber, un fel de lucifer pentru ca nu sunt habotnic precum se dau ei
eu le-as recomanda sa pastreze opiniile lor referitoare la principiile mele, pentru eiwinking

| samiZiciPompier explică (pentru Simpatic):

Da fiule, sa fim atenti la lupii in piei de oi sau miei.

| Simpatic a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Bun sfat!
cu aplicare mai ales zilele viitoare, caci in caz contrar, nu vom sti ce am mancat: miel sau lup?winking

| samiZiciPompier explică (pentru Simpatic):

Sau poate catel laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nimic, stai acasă și te odihnești