| Ana16382627 a întrebat:

Buna ziua! Cartea Doctor Faustus Este la fel de interesanta ca maestrul și Margareta? Nu îmi pasă de ideile filosofice. Vreau doar să știu dacă acțiunea e interesantă și bine scrisa. Am mai citit cărți plictisitoare, dar cu idei simpatice, și acum am chef de ceva in stilul lui Bulgakov. De asemenea, știți dacă celelalte cărți ale lui sunt la fel de bune ca Maestrul și Margareta? Mulțumesc!

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Incearca cartile fratilor Strugatki, incepe cu ''Lunea incepe sambata'', s-ar putea sa iti placa. Dar fie vorba intre noi doi care stim ce e o carte; carti cu actiune interesanta si bine scrisa, care sa nu aiba o teza filozofica, nu exista.