| minime3 a întrebat:

Ce parere aveti de cartea Sapiens - scurta istorie a omenirii? E o carte buna? Am vazut ca e bestseller

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este bună pentru tine, trebuie să decizi singur. Este un fel de sinteză a evoluției umanității, scrisă clar, pentru o audiență largă.

| CIaudiu a răspuns:

Sunt pe la pagina 100. A devenit instant cartea mea preferata. In ea este prezentata evolutia umana de acum milioane de ani si pana in prezent. Aduce la lumina argumente si dovezi irefutabile despre evolutia omului de la o simpla primata si explica in detaliu fiecare moment al evolutiei - cum am evoluat, factorii care au contribuit la asta, beneficii si dezavantaje, cum a fost afectat restul biodiversitatii din cauza evolutiei noastre iar lista continua. Daca esti un religios fanatic, cu atat mai mult ti-o recomand desi sunt sigur ca o vei nega instant.

| caietulstudentesc a răspuns (pentru CIaudiu):

In primele 100 pagini nu zice nimic ce nu s-a învățat deja în școală.

| caietulstudentesc a răspuns:

Daca nu ai trecut degeaba pe la școală o sa te plictiseasca.