| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, musulmanii cred că Iisus C / Hristos s - a înălțat către cer așa cum cred creștinii?
În Coran scrie că Iisus C/Hristos s - a înălțat către cer?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, musulmanii considera ca Isus n-a murit prin crucificare, ci a fost ridicat direct la Cer.

| lpavel a răspuns:

Mda buna intrebare dar crezi ca a citit cineva coranul? multi n-au habar nici de biblie...

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Islamul aparține coșului de gunoi al istoriei. E teologia imorală a unui beduin pedofil care, ca un cadavru putrezind, otrăvește aerul oriunde merge.
Dacă ai un Coran în bibliotecă dă-i foc. E o prezență pestilențială în biblioteca-ți.

| doctorandus a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Dap, nu uita sa dai foc Bibliei, deoarece Coranul este in principal copy/paste din Biblie.

| doctorandus a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Nu poti generaliza. Secole de-a randul civilizatia islamica a fost aia luminata si toleranta, in timp ce europenii erau aia inapoiati si fanatici. Printr-o ironie a istoriei, acum e taman invers.

| minrest a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Unde se ard carti, se vor arde oameni. Daca Coranul este inconsistent, plin de erori vizibile si usor de demascat, cum si este, de ce te deranjeaza si vrei sa il distrugi?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru minrest):

Tocmai de-aia, fiindcă e plin de erori și duce suflete la pieire.