| Steregoi a întrebat:

Ce puteti spune despre primul om astronaut care a renuntat la cariera pentru ca si-a dat seama ca de fapt omul nu are ce cauta in spatiu spre alte planete si ca fara Dumnezeu omul nu are ce cauta. Doar Dumnezeu va putea sa creeze conditii pentru o planeta locuibila si doar Dumnezeu se va putea ocupa cu transportul prin spatiul cosmic neprietenos plin de radiatii si lipsa de aer. Ce spuneti?

https://www.descopera.ro/......-50-de-ani

Răspuns Câştigător
| HaneloreOlga9 a răspuns:

Interesant cum si pus problema, poate si.a dat si el seama ca ce ar incerca sa faca e mai mult contra lui Dumnezeu si legilor lui, si omul e fiinta pamanteana.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dumnezeu este angajat consultant la NASA. Așa că el se ocupă cu transportul.
Ce mai faci Steregoi, că nu ne-am contrat de mult pe aici?

| Uvox a răspuns:

Spun ca este parerea lui, greșită evident si ca daca am mai avea asemenea "credințe" inca am fi in grote, am crede că stelele sunt gauri in cer prin care intra lumina noaptea, ca pământul este plat si ca e centrul universului, ca femeia e supusă bărbatului si ca tot ce nu înțelegem inca e voia lui.

| unvecin a răspuns:

Scrie doar „din motive personale".

| Steregoi explică (pentru unvecin):

Si care ar fi fost acelea? Sunt sigur ca daca ar fi renuntat din motive de sanatate n-ar fi fost primul care ar fi renuntat. Gagica nu l-ar fi parasit si daca l-ar fi parasit ar fi gasit alta la revenire din cosmos. rolling on the floor

| HaneloreOlga9 a răspuns (pentru unvecin):

Si religia este un subiect foarte personal pentru fiecare.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Tocmai el a sustinut ca vrea sa vada umanitatea cum ajunge sa fie o specie interplanetara, si colonizarea planetei Rosii.

| Steregoi explică (pentru HaneloreOlga9):

Asta a zis-o inainte sa se lase de meseria de astronaut. laughing

| HaneloreOlga9 a răspuns (pentru Steregoi):

Interesant cum si pus problema, poate si.a dat si el seama ca ce ar incerca sa faca e mai mult contra lui Dumnezeu si legilor lui, si omul e fiinta pamanteana.