| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cine a venit la mormantul lui Iisus inainte de inviere?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Groparii.

| Frank51 a răspuns:

Din câte știu femeia lui, sau mama lui.

| Lukasssz a răspuns:

Iisus e cumva un personaj de jocuri video sau ceva?

| RobertMoon a răspuns:

Cel mai probabil cei care erau acolo big grin

| dinaprilie a răspuns:

Dna de la curatenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate tigancile cu care avea copii

| N1u1m1e1D1e1U1tilizator1 a răspuns:

Nu știu exact, am încercat să caut pe internet. Îți pun un citat de pe un site "Acel trup, acum un vas gol, a fost dat jos de pe cruce, învelit în pânză de in şi, în cele din urmă, aşezat într-un mormânt. În a treia zi, femeile au mers la mormânt pentru a finaliza pregătirile de înmormântare a acelui trup.

Dar, trupul nu mai era.

Găsirea mormântului gol a fost doar începutul. Maria Magdalena, apostolii şi, mai târziu, mulţi alţii au fost martori la ceva miraculos: Isus Hristos înviat şi perfect într-o formă umană şi tangibilă." Nu știu cum să interprez, femeile care mergeau să facă pregătiri aparent, sau nu știu?‍♀️. Mai caută și tu pe internet, poate găsești mai clar.

| doctorandus a răspuns (pentru N1u1m1e1D1e1U1tilizator1):

Dacă Biblia ar fi avut un mesaj clar și univoc, ar fi fost la fel de populară ca și Critica Rațiunii Pure.