| mODIN a întrebat:

In afara de clasicii ortodocsi, penticostali, atei, agnostici, catolici, martori etc. mai avem oameni care fac parte din alte religii aici?

22 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

O întrebare bună ar fi și "Care din ei sunt mai credibili și care sunt mai ridicoli?".

| Simpatic a răspuns:

Da,aici avem si trolli cu vechime, religia lor este 'tputista', ma gandesc ca este o religia atunci cand esti loial acestei platforme si desi userii vechi nu prea te accepta tu continui sa intri 10 ani zi de zi si sa postezi nimicuri, nu? poate nu am dreptate

iar pe TPU nu avem doar crestini sau oameni religioasi cu siguranta exista si agnostici sau atei multi

| Simpatic a răspuns:

Sa nu fiu inteles gresit prin raspunsul anterior nu m-am referit la mine, la tine etc ci la o anumita categorie de useri TPU, chiar numai dau nume ca m-am plictisit sa le numesc mereu pe 'obositele' alea!

| RAY a răspuns:

Ateismul nu este o religie,dogma, credința, e absența a orice înseamnă teism, au fost și sataniști pe aici prin trecut sunt și agnostici, deisti, panteiști și non religioși și uni care cred în povesti cu aliens și Egiptul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Eu cred în fizică.

| Lupică27 a răspuns (pentru sadrian46):

Asa bre nea Adriane, zi-le!

| Seba2013 a răspuns:

Il mai avem pe dumnezeu mamon, pantecelui si mai nou pe dumnezeul intunericul.

dumnezeul intunericului sunt o structura de oameni cu plan strategic de la stat. Ei isi fac rolul si conduc discursul in directia care vor. Le-au dat guverul prime multe pentru ca au vazut ca atunci i-l asculta pe Seba2013 oamenii inceput sa gandeasca si sa aiba altfel de cautari pe Google. De aceea au venit puternicii mei sa ma atentioneze cu asemenea plan gubernamental.

Astia nu vor dialog aici pe TPU ci in lumea faptica. De la cuvant au trecut la práctica sociala.

| LisaJulie a răspuns:

Nu știu ce s-a întâmplat cu utilizatorul 1onur dar cred ca el era de Martorii lui Iehova! Presupun

| BobTheCat a răspuns (pentru LisaJulie):

Sunt destul de sigura ca a fost blocat sau si-a sters contul (fiindca vechile sale raspunsuri apar ca fiind postate de un anonim). Nu cred ca era de la Martorii lui Iehova, deoarece a zis undeva ca abia asteapta Pastele, iar Martorii nu sarbatoresc Craciunul/Pastele, sau orice altceva (adica nici macar zilele de nastere!). Totusi, s-ar putea sa ma insel!

| LisaJulie a răspuns (pentru BobTheCat):

Vorbea ciudat! Vad ca nu ma mai are la ignor deci si-a șters contul cred! Vechiul sau cont a fost suspendat pentru spam cred! Și pe el ma ignora

| LisaJulie a răspuns (pentru BobTheCat):

Cred ca ignora atâta lume tocmai ca să nu îl raporteze nimeni

| BobTheCat a răspuns (pentru LisaJulie):

Daa, si pe mine m-a ignorat! Eu cred ca era doar un fanatic religios care bloca pe oricine avea alte pareri decat el. Serios, pe mine m-a blocat ca i-am spus ca banii sunt esentiali in zilele noastre pentru a trai decent, la ce sa te astepti de la unul ca el? Si sunt de acord, chiar vorbea ciudat, propaganda religioasa clasica laughing

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

O sa revina el, reinventat, mereu o facewinking

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Apropo de acest baiat, pe mine m-a ignorat mai demult si intr-o zi mi-a facut cerere sa il scot de la cei ca ma ignora, i-am aprobat cererea si apoi a fost foarte ok cu mine
mie mi-a placut gestul lui
spre deosebire de alti limitati carora eu le-am dat ignore si apoi peste un timp am considerat ca mai bine fac cerere sa nu-i mai ignor, si ei nu am mai binevoit sa dea accept, precum acest Ray fostul numar 1 TPU, care este ...limitat in orice cunoastere atat zic

| BobTheCat a răspuns (pentru Simpatic):

Serios? Chiar nu ma asteptam la vreun astfel de gest din partea lui! Desi nu sunt de acord cu predicile lui extremiste, poate nu e chiar asa de rau cum credeam.

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Sunt sigur ca exista putina bunatate in fiecare dintre noi!
in ceea ce-l priveste pe 1onur, el scrie mai ciudat pentru ca este de alta natie sa zic asa el este turc din cate am inteles!
si eu sunt privit de unii ca fiind rau sau 'meltean', altii ma apreciaza si le par deosebit etc
si eu la randul meu pe TPU am preferinte in ceea ce-i priveste pe unii useri, cat si antipatie fata de altii
insa in realitate s-ar putea ca unii care aici ne par rai si idioti sa fie oameni foarte de treaba... sa-l numim efectul TPU, toti parem cumva diferiti pe net!

| BobTheCat a răspuns (pentru Simpatic):

Probabil! Eu chiar nu stiam ca este de alta natie, acum are mai mult sens. Poate l-am judecat un pic prea aspru.

| mODIN explică (pentru BobTheCat):

Cred ca este rrom de fapt. A mentionat in multe comentarii asta, si odata a pus o intrebare de genul "Cine altcineva mai este mandru ca e tigan? Eu sunt foarte mandru de asta!" (bineinteles, scrisa in stilul lui specific)

Daca tin bine minte, cred ca e si plecat la munca in Austria.

In orice caz, un personaj aparte laughing

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Nu este problema, si eu sunt judecat gresit de multe ori aici, cat si eu la randul meu judec pe altii fara sa-i cunosc, tot pe aceasta platforma (cei care ma irita), asta este "efectul TPU ", suntem o platforma de useri anonimi happy

| Simpatic a răspuns (pentru mODIN):

Eu am crezut ca este turc, nu stiu de unde intelesesem asta happy
dar ms de lamuriri! happy

| BobTheCat a răspuns (pentru Simpatic):

Exact!

| R?zv?nyk? a răspuns:

Cum sa fie ma ateismul/agnosticismul religie? laughing laughing