| lily_2477 a întrebat:

Nici nu mai stiu ce sa cred. Oare D-zeu chiar a existat/exista?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
25 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu a existat, nu exista si nici nu va exista. happy

| lily_2477 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

De ce, argumenteaza. happy

| MMihai a răspuns:

Se pare că există!

| CobraLeon a răspuns:

Dumnezeu exista, deoarece a fost inventat de oamenii, acum foarte multi ani, din prisma faptului ca nu puteau intelege anumite lucruri, astfel ceea ce nu puteau ei sa explice au atribuit acestui zeu...numit dumneZEU(aici ma refer la cuvant ci nu la o forma intelectuala de viata pe cum este prezentat).

| lily_2477 explică (pentru CobraLeon):

Pai si mos craciun a fost inventat de oameni dar asta inseamna ca exista?

| CobraLeon a răspuns (pentru lily_2477):

Mai inteles gresit! Eu am spus ca dumnezeu exista ca, cuvant nu ca "forma intelectuala de viata pe cum este prezentat". Ceea ce denota ca el nu exista cu adevarat. Acelasi lucru este si cu Mos Craciun. DumneZEU este asemenea oricarui zeu din atichitate...cum au "disparut" acei zei, asa va disparea si el...

| venusdoom a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=HvhGeNzdRZA
sper ca stii putina engleza.

| lily_2477 explică (pentru venusdoom):

Stiu extrem de bine

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru venusdoom):

Destept copilasu. laughing

| 愛日本 a răspuns:

Dumnezeu a existat şi există, iar dacă noi credem în el şi nu facem păcte, va fi întodeauna în sufletul nostru.

| 愛日本 a răspuns:

Credeţi nu cercetaţi

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Bineinteles ca exista!winking

| Millanteria a răspuns:

Buna.
Pai, normaaal ca exista Dumnezeu.
Pai, frate, cine a facut pamantul? Cine a facut omul? Nu cred ca omul a aparut asa, din senin. Citeste si tu Sf. Biblie, deoarece sigur vei gasi argumente acolo. Eu de fiecare data cand ma rugam pentru ziua de maine, ziua de maine era minunata.cand nu ma rugam.hm!
Asa,vara trecuta am fost la Baile Felix(eu fiind din Bacau). Drumul a fost lung, dar la intoarcere am avut un accident(masina s-a facut praf, in fine). Vara aceasta, am vrut sa mergem la mare(bine, ne era f frica, iti imaginezi). L-am chemat pe Duhovnicul nostru, ne-a facut o rugaciune, ne rugam mereu, si pe drum ne-am rugat si totul a fost minunat.
Mare lucru sa fii om credincios.
Numai biine! Doamne ajuta!

| 愛日本 a răspuns (pentru Millanteria):

Bună! Pai, normaaal ca exista Dumnezeu.
Pai, frate, cine a facut pamantul? Cine a facut omul? astea sunt întrebările tale, dar întrebarea multor persoane este : Cine l-a creat pe Dumnezeu sau de unde a apărut el.

| Millanteria a răspuns (pentru 愛日本):

Buna!
Mda, in fine! Eu nu mai zic nimic. Cica nici Iisus Hristos nu stie cand va veni sfarsitul lumii...si eu ma trezesc sa comentez aicilaughing
Numai biiiine!

| Medema a răspuns (pentru Millanteria):

Asta asa e e adevarat doar Dumnezeu Tatal stie cand va veni asta, dar Iisus v-A judeca!

| Millanteria a răspuns (pentru Medema):

Mda. Hai ca eu nu ma mai bag laughing Numai bine!

| AdrianL a răspuns:

Dumnezeu exista si tu nu trebuie sa incetezi sa crezi in el nu-i asculta pe toti fraierii necredinciosidaca nu ar exista dumnezeu tu dc mai existi pasarile animalele planeta universul dc mai exista daca dumnezeu nu ar fi existat daca nu ar fi existat dumnezeu nici iadul nu ar fi existat nimic.

| Cristianne a răspuns:

Nu.Am destule argumente,dar îți dau o întrebare-argumenttonguee Dumnezeu cine perișoarele din ciorbă l-a făcut?
Și dacă îmi spuneți chestii gen"păi a existat din totdeauna".păi frate, de ce el? de ce nu altcineva?straight facenu cred în Dumnezeu, pentru că nu există.

| anotimp2 a răspuns:

Da, EXISTA, si e cu noi in fiecare clipa. happy

| Medema a răspuns:

Dumnezeu e in tine si tu in el, Dumnezeu nu e trecut nici viitor doar prezent.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Medema):

Suna cam gay...nu crezi?

| Medema a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu fraiere:Cand te duci la Biserica si iei Sfanta Impartasanie sufletul primeste hrana, pe langa faptele bune.Cum poti sa te indoiesti de Dumnezeu?!?!? Eu cand eram mic am zis ca nu Exzista Dumnezeu din cauza unui joc tampit si acum regret! Dumnezeu chiar a exsistat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si a existathappy pentru tot deauna

| lily_2477 explică:

As vrea putine argumente care sa dovedeasca aceste raspunsuri ale voastre happy