| Loora a întrebat:

V-ati gandit vreodata ca poate va veni ziua in care nu va mai fi nici un om pe acest pamant?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Isaia 45:18 spune: Caci asa vorbeste Domnul, Facatorul cerurilor, singurul Dumnezeu care a intocmit pamantul, l-a facut si l-a intarit, l-a facut nu ca sa fie pustiu, ci l-a intocmit ca sa fie locuit: "Eu sunt Domnul, si nu este altul!
Creatorul pământului ne asigură că Terra va vi populată încontinuu de oameni.

9 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

O lume fara om, o lume fara inteligenta, o lume care nu poate fii antropizata, o lume perfecta, fiindca perfectiunea nu poate fii caracterizata de nimeni, astfel toti devenind perfecti in simplicitatea lor.

| WhatheWow a răspuns:

Avem o istorie in acest sens deci, nu sintem straini de subiect. Acum avem multe alte probleme de rezolvat, mult mai marunte si carora culmea, nu le gasim rezolvare.

| reihiuke a răspuns:

Asa ceva este imposibil. Din cauza unor legi obiective pe care oamenii nu le cunosc. Pamantul nu poate "sta" fara oameni. Oamenii sunt creati sa-l populeze. Daca va disparea Pamantul, atunci vor disparea si oamenii odata cu el. Dar invers nu.

| reihiuke a răspuns:

Wow. am scris asta fara sa citesc postul lui Sviri. Ma bucur ca si Biblia e de acord cu mine laughing

| Ramo137 a răspuns:

Nu te gandi la viitor, fi fericita ca viata este inca frumoasa

| Silviuloan a răspuns:

Asta o sa se intample in curand(citeste Alocalipsa) si vei vedea acolo intocmai.

| Omega233 a răspuns:

Nu, fiindca printre ''nici un om'' ma aflu si eu. Ce rost are sa stau sa ma gandesc cum voi muri?