| AvalohAlyn a întrebat:

Versuri si melodii SUPERBE cu mesaj frumos. Vreau, pentru crestini, sa va invit sa ascultati cateva minute 3 melodii care imi plac si care te incanta si te fac sa te gandesti macar putin la Dumnezeu, la Creator la cat de minunat e El.

http://www.youtube.com/watch?v=iSamX8egy3A

PS:melodiile nu sunt ortodoxei nsa nu cred ca asta conteaza..conteaza mesajul si cred ca sunt niste melodii decente..frumoase

Uitati putin din textul primei melodii:Inaintea Ta se apleaca muntii..marea,luna,stelele chiar si pruncii,inaintea Ta se apleaca vantul, pasarile intreg pamantul.Esti Dumnezeu puternic dar stii si sa cobori unde altii nu coboara...Tu stii ca sa ridici in urma celor ce doboara.Stii sa ramai prieten cu acel ce crede ca-i uitat..stii sa spui o vorba dulce celui intristat...Esti atat de minunat.Esti atat de dulce..printre pamanteni..Parfumul Tau ne cheama spre Eden(Rai). Bunatatea Ta e atat de mare.n-are margini nici hotare..etc

Va place? Ce parere aveti despre melodie si mai ales de MESAJUL pe care il transmite?

Si ca bonus alte doua melodii superbe:
http://www.youtube.com/watch?v=Vhl6GKDoKC8

http://www.youtube.com/watch?v=H7QEMzPRws0

Ce parere aveti despre melodii?

Răspuns Câştigător
| sitărescu a răspuns:

Și de 1 Decembrie au acțiune la Alba Iulia.

"caut de mult prieteni adevarati "

Dumnezeu să te binecuvânteze să-i găsești!

Seară bună!

17 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sunt frumoase, si motivante, mai ales daca esti crestin credincios.

Prefer sa raman la muzica mea religioasa:

http://youtu.be/NLwOHkY6KsY

http://youtu.be/0LRlmCko58o

http://youtu.be/f_t2uOIEZZw

http://youtu.be/i3TlLCm7V8g

| AvalohAlyn explică (pentru OOOLEOOO):

Esti rastafarian?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da.

| AvalohAlyn explică (pentru OOOLEOOO):

Esti sigur ca Jah sau imparatul Etiopiei e Mesia? Eu nu prea cred asta.Totusi parerea mea personala si umila:Totul a fost copiat dupa modelul Mantuitorului Iisus Hristos.Si ceva ce mi se pare ciudat de tot: obiceiul de a fuma cannabis.
Totusi iti respect credinta.E credinta ta.Fiecare are dreptul la o credinta.
Totusi sa nu uitam ca Iisus nu se stie daca a fost alb sau negru, inalt, scund etc.Au trecut 2000 de ani, e greu de aflat.
Sper ca nu te supara parerea mea umila.Numai bine

| OOOLEOOO a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Din seminta lui Solomon, cel ce conduce de pe tronul lui David Haile Selassie (Puterea Trinitati) cel ce a oprit foametea si razboiul peste pamantul Sacru eliberand cei credinciosi iar facandui pe cei din urma sa fie cei dintai.
Coborat din Sion, Etiopia Noul Israel, este singurul Rege al Regilor alesul lui Dumnezeu Jah Rastafari Selassie.

http://youtu.be/IglEAsoPHkA

Canabisul este o planta in general religioasa/medicala/Samanica, ce te induce intr-o stare de meditatie profunda. Putem intalni consumul de Canabis si in alte religii (Hinduism, Buddism etc.)

| 4b a răspuns:

Frumoase si profunde... purifica sufletele de praful vietii cotidienewinking

| AvalohAlyn explică (pentru sitărescu):

Frumos.Imi place.Mai ales ''Avem o tara Sfanta''. Chiar ca ar trebui ca sa se stie in lume ca Romania este o tara ortodoxa, foarte ortodoxa si crestina.Chiar ca avem o tara SFANTA.Nu laica.

| sitărescu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

A.S.C.O.R au multe melodii în repertoriu, îi vei auzi dacă mergi la părintele Tănase sau la Mănăstirea Oașa.

| AvalohAlyn explică (pentru sitărescu):

Am auzit de ASCOR.In vara cand am cel mai mult timp liber vreau sa ma inscriu la ei.happybig grinMi se pare o idee, o asociatie buna si bine gandita mai ales ca e binecuvantata de Dumnezeu.

| sitărescu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

E o idee mai ales că ai șansa să întâlnești tineri de vârsta ta care au preocupări apropiate de ale tale.

Am auzit că în unele județe s-au format familii din A.S.C.O.R.

Oricum e interesant de mers măcar o dată peste tot pe unde au acțiuni.

| AvalohAlyn explică (pentru sitărescu):

In orasul unde stau eu este organizatie.Si am sa ma inscriu 100%.E interesanta asociata fiindca au loc conferinte cu teologic,duhovnici,calugari,preoti etc, pelerinaje, filme ortodoxe sau de educatie religioasa crestin ortodoxa, muzica crestina ortodoxa, e frumos.Chiar nu stiam de aceasta organziatie pana nu mi-a zis o prietena de curand.Asa sunt sigur ca voi afla lucruri noi si imi voi face prieteni adevarati de care duc mare nevoie, caut de mult prieteni adevarati dar fara succes, cu interese ca ale mele si fara ''smecherie''.

| sitărescu a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Și de 1 Decembrie au acțiune la Alba Iulia.

"caut de mult prieteni adevarati "

Dumnezeu să te binecuvânteze să-i găsești!

Seară bună!