| annnna1234 a întrebat:

Am avut o "bubita" pe spate care avea mot precum un cos, dar era mare mai degraba ca o alunita si un maro foarte deschis. mama a zis ca este cos si mi l-a stors. Nu a curs mult sange si nici nu a durut rau. Apoi s-a dezumflat si este mult mai mica dar a ramas maronie asa, parca s-a mai inchis. Ce credeti, sa fi fost alunita? Nu avea aspect clar de alunita dar nici de cos. As vrea sa evit mersul la dermatolog si scosul alunitei, mai ales ca nu ma deranjeaza si nu e inflamata. Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca avea mot nu era alunita; din alunita nu avea ce stoarce.Relaxeaza-te.