| TheJoke97 a întrebat:

Am dat cu pumnul tare in un stalp de fier (semafor sa fiu mau detaliat) si de atunci dupa 2 saptamani inca ma doare daca apas pe osul de la degetul mijlociu sau daca din pumn ridic degetul mijlociu, cum as putea sa fac sa dispara durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa folosesti un plasture cu ardei iute, tai cat sa poti inconjura degetul cu plasture.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Mergi la un medic si el o sa te poata ajuta mai mult decat un strain care scrie raspunsuri pe TPU.

| TheJoke97 explică (pentru VALCUANDREI1994):

Da stiu dar nu vr sa merg pentru o chesti atat de mica si ma gandesc ca poate cineva a mai patint cv de genul si poate sa dezvolte ce a facut in situatia respectiva