| Andreeaionla57 a întrebat:

Am răcit, am nara din partea dreapta înfundată si ma doare capul si urechea dreapta de înnebunesc, nu stiu ce sa mai fac ..nu mai suport, ce as putea sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un paracetamol sau o aspirina bea un ceai fierbinte sau un fervex fierbinte si baga te sub plapuma ia halat pe tine pune o caciula pe cap sa transpiri si in 2, 3 zile te faci bine, sanatate.

| gabicoo a răspuns:

Theraflu.

| Jessica1235 a răspuns:

Paracetamol sau parasinus, evită nurofen-ul pentru răceală deoarece eu anul trecut am avut o experiență foarte nasoală cu acest medicament (înghițeam greu și respiram destul de dificil plus că am auzit că e periculos). Pentru sinusuri înfundate poți lua Sinulan duo forte. Sănătate multă happy

| TommySarmaua a răspuns:

În primul rand pentru cap Paracetamol sau Nurofen. Apoi dacă ai febra încearcă sa transpiri. E neplăcut dar eficient și dacă ai febra peste 38 pune ți șosete îmbibate în apa rece în picioare și un prosop sub. E destul de relaxant sa ști. Cu nara sa stii ca sunt ceva creme roșii și plate care îți desfunda nasul. La ureche nu știu. Oricum răcelile trec o sa vezi ca peste câteva zile vei fi mai bine. Una mai nasoala tine vreo 5, 6 zile da ce e mai rău e în primele 2, 3