| 6342 a întrebat:

am fost la ginecolog, am facut un tratament cu gynozol[ cpsul vag. moi] timp de 5 zile deoarece eliminam un lichid. acum ar fi a 2a zi de cand am terminat tratamentul. dar tot elimin lichidul acela. ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Daca nu merge local poti sa-i sugerezi medicului sa incepeti tratamentul cu Nizoral, capsule.

Banuiesc ca diagnosticul este candidoza vaginala.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimi! cred ca pe langa acele capsule vaginale, trebuia sa iti recomande si spalaturi cu musetel, si un antibiotic oral, eu asa am urmat un tratament avand exact ca si tine, scurgerea unui lichid si usturime, dar slava domnului ca acum sunt bine si nu mai am probleme...cred ca ar fi cazul sa vb cu dr sa iti faca un control mai amanuntit ori sa iti schimbe tratamentul, daca nu schimba medicul.sanatate multa!happy

| 6342 explică (pentru caramela):

Mi-a dat sa fac si spalaturi. si o crema happy

| DrA a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog din nou si sa-ti mai faci o lama sa vada daca infectia pe care ai avut-o tu s-a vindecat. In general dupa orice tratament ginecologic trebuie refacute analizele. Succes

| 6342 explică (pentru DrA):

Cand am fost, nu am facut nici o analiza. doar s-a uitat in vagin si atat!

| DrA a răspuns (pentru 6342):

Ar fi trebuit sa iti faca o lama. Schimba-ti ginecologul.

| xname23 a răspuns:

Depinde de ce natura e scurgerea accea. daca doctorul nu ti-a facut analize e posibil sa fi gresit diagnoticul si automat tratamentul nu isi face efectul. daca dupa aceea ai avut contact sexul cu partenerul pe care l-ai avut si inainte de tratament si acesta nu a urmat partial un tratament asemanator.cel mai bine ar fi sa faci analizele corespunzatoare. sper ca te-am ajutat. multa sanatate!