| DariusRose17 a întrebat:

Bună, eu acum 6-7 luni am făcut un abces dentar, l-am spart și s-a transformat într-o fistulă, din când în când se mai scurge un lichid gălbui dar nu mă doare deloc, ce se întâmplă dacă îl las netratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristianaMaria a răspuns:

O sa se refaca incontinuu.mergi si trateaza dintele in cauza. faptul ca ramai cu puroi permananet in zona respectiva nu iti face bine. puroiul e infectie, in unele cazuri poate calatori in locuri nedorite ale corpului.pe langa asta unde e puroi, osul se roade, se dizolva.neaparat mers la dentist si tratat dintele, mai exact scos nervul daca se poate

| DariusRose17 explică (pentru CristianaMaria):

Mulțumesc mult pentru răspuns, eu abia acum am văzut că mi-ai răspuns la întrebare!? Am rezolvat, am fost la stomatolog și mi-a spus că trebuie extracție dentară, pentru că oricum dintele e cariat și nu se mai poate face nimic!? Asta e

1 răspuns: