| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa ma ingras rapid...ca sa arat bine la banchet. Daca ma trezesc dimineata devreme si mananc am sanse sa ma ingras? Eu de cand ma stiu sunt slaba, seman cu tatal meu, deci asa e firea mea, da cred ca 3-4 kg pot sa iau nu? Si mai am o intrebare Tatal meu imi zice mereu sa fac sport ca asa o sa ma ingras da eu stiu ca daca faci sport slabesti( dimineata flotari, abdomene, genuflexiunu ) si mi-e frica ca daca o sa fac asa cum zice el o sa slabesc mai mult. Spuneti-mi parerea voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Esti tare Insfarsit cineva care seamana cu mine Eu nu vreau sa slabesc Toata lumea vrea eu nu vreau Vreau sa ma ingras Asa ca daca vrei sa te ingrasi fa ca mine :Tatal tau are dreptate Sa faci sport dar nu ori ce si nu ori cum De preferat este sa faci bazin Ca sti sa inoti ca nu important este sa stai in apa si sa dai din maini si din picioare I n legatura cu alimentatia este bine sa mananci cel mai bine dimineata si mai ales seara Inainte de culcare Daca o ti asa In fiecare a doua zi bazin si seara alergare sau coarda seara inainte sa te culci te hranesti bine eu garantez ca te vei implini serios adica veii lua in greutate Da -i bataiePa

| Daiana90 a răspuns:

Iti zic eu cea mai buna metoda care la mine a functionat.secretul este sa manaci rar si mult decat des si putin.asteapta sa iti fie foarte foame si atunci mananci mult si cu pofta.asa se depune, cealalta metoda e pentru slabithee hee

| IcsD a răspuns:

Si eu vreau acelasi lucru sa ma ingras, daca aflii cum sau iti da rezultate vreo metoda da`mi si mei un mesaj te rog.

Multumesc!

| Dietetik.ro a răspuns:

Ai putea sa incerci una dintre dietele noastre de ingrasare de aici: toate sunt sanatoase si combinate cu sport dau rezultate sigure! http://www.dietetik.ro/? searchfor=ingrasare

| atn93 a răspuns:

Nu cred ca ar fi bine sa te ingrasi repede, se va pune unde nu trebuie... adica pe burta sau chiar unde nu este nevoie. nu te ingrasi de la sport dar daca te alimentezi corect te vei mentine la aceiasi greutate. mai important este sa te simti bine decat sa iti stresezi organismul sa te ingrasi. cu timpul o sa mai pui cateva kilograme, nu te grabi... dupa aceea o sa vrei sa le dai jos si n-o sa poti.mai poti sa il intrebi si pe google, un om consuma zilnic un anumit numar de calorii raportat la efortul care il depune, orice surplus de calorii fata de necesarul zilnic inseamna kilograme in plus( 7000 Kcal in plus peste necesarul zilnic ar insemna cam un kg de "grasime" ) cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un nutritionist, oricum nu ar fi bine sa te ingrasi fortat daca nu reusesti pentru ca iti mai creezi alte probleme (ficat etc) evita medicamente pe baza de chimicale. Bafta

| heartgrenade a răspuns:

Pai alta metoda in afara sa mananci multe dulciuri si chestii cu multe calorii nu prea e... si daca faci sport. poti face masa musculara, de aia pui si kilograme. Dar parerea mea e ca arati mai bine foarte slaba... adica, iti stau toate hainele ca pe manechin. altii tin cure de slabire ca sa arate ca tine (de exemplu, eulaughing)

| luckyluke a răspuns:

De 10 ani de zile greutatea mea oscileaza intre 69-71 kg.Asa sunt de cand ma stiu.Mananc de 2 sau 3 ori pe zi, cel putin 2 feluri de mancare.Asta sunt, nimic mai mult.Asa e organismul, arde repede caloriile. Daca mostenesti genetic pe tatal tau, nu cred ca ai ce face mai mult.(Parerea mea). Daca insa descoperi o metoda...multa bafta! (Sa-mi zici si mie big grin )

| ekokizuk a răspuns:

Nu te prea poti ingrasa cum vrei si cand vrei. Daca vrei sa te ingrasi trebuie mult de munca finca asta tine de metabolismul tau foarte ridicat si activ la o trecere de metabolism lenes sau scazut.
Sfatul meu daca vrei sa faci ceva incearca sa dormi mult si sa mananci lefel de mult daca vrei sa se schimbe metabolismul. Sper ca am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asa iti este firea, n-ai ce sa faci. Cunosc persoane care sunt foarte dezvoltate, inalte. Zic ca-s grase, dar seamana cu parintii:solizi. Fac mult sport, dar in zadar.
Nu te apuca sa bagi in tine. Daca esti mai micuta, exista posibilitate de a face sunculite. Nu cred ca ti-ar placea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretul este :seara maninci bine adica mult.cind te scoli dimineata nici sa nu treaca 5 minute si maninci indata :adica dimineata tu maninci kcal in loc de energie si kcal de ieri aseara tia ramas si se pun pe corpul tau, dar iti dau inca un sfat e rau cind te ingrasi repede, poate aparea grasimea unde nu trebuie si poti sa ai celulita! bafta! dar metoda aceasta cu mine a mers! sper o sa iti ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va spun eu ce este; stresul, daca aveti stres nu va puteti ingrasa puteti sa faceti orice sa va ingrasati, sau daca sunteti pe sistem nervos, sau probeme cu inima ducetiva la medic nu faceti nimic pentru a te ingrasa vei pati multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt slabutsa`laughing darr mai bine asa...decat sa fii grasaa`, sa te chinuiesti sa slabesty`:X ai noroc ca esti asa. cu timpul te ingrasi`. si + ca hainele stau pe tine. bine:X
cel putin in cazul meu`laughing un sfat.laughingeu am inceput sa pun in greutate cand am inceput cls a 9`a si am stat la internat. am mancat cartofi prajiti la 3 4 noaptealaughing ma plictiseam cu colegele=]]si ni se facea foame.si asa am pus`. cateva kg` laughing :Xsi datongue fa si sportsmug o sa vezi cao sa functioneze.
dar nu muult. doar nu vrei sa fii cat o balena`laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti sa te ingrasi daca manci intr-o saptamana numa dulciuri!

| CulturismFitness a răspuns:

Pentru a creste in greutate sanatos iti recomand "Dieta cu multe calorii pentru ingrasare" : http://www.culturismfitness.ro/fitness/dieta-cu-multe-calorii/

| anna_4818 a răspuns:

Buna :*
si eu sunt mai slabutzahee hee de felul meu
ca sa te ingrasi trebuie sa consumi mai multe calorii decat arzi.
incearca sa mananci mai mult decat de obicei si dulciuri mai multe, insa nu exagera cu ele ca poate sa iti faca rau atata zahar;
trebuie sa faci si sport pentru ca tu nu vrei sa pui pe tine grasime, ci masa musculara si cu ajutorul sportului se aseaza uniform kg.
. si somnul ingrasa asa ca incearca sa dormi mai mult thinking daca trebuie neaparat sa te trezesti dimineata incearca sa dormi dupa-amiaza o ora.
sper ca ti-am fost de ajutor :*.

| KιddσχDєηιѕa a răspuns:

Buna,eu ti-as recomanda sa faci mult sport cam 1-2 pe zi, sper sa iti ajute

| bya_3136 a răspuns:

Si eu sunt o fire slaba. oricat mananc de mult tot nu ma ingras...pai.o solutie ar fi sa mananci cat mai multe dulciuri sa nu faci miscare prea mult.ca aasa grasimea se va acumula