| AndreiTTTo a întrebat:

Buna la toți, ma ajuta careva să-mi dea niște idei și sfaturi cum să-mi îmbunătățesc sistemul nervos.In orice moment sun prea stresat și încordat,rar când sunt calm și rezolv ceva relaxat…Niciodată nu mi-a sta locului și când vorbește omul cu mine parca ma deranjează și nu as vrea să-l ascult, chiar și părinții ….Nu prind plăcere din nimic. Orice zi trecută parca a fost cu 3 ani in urma și nici nu știu ce am făcut in ea …Cine înțelege despre ce vorbesc va rog sa îmi dați sun sfat cum sa ma confrunt,am luat și tratamente puternice pentru sistemul nervos și nu prea m-au ajutat. Când stau relaxat in pat simt cum mușchiul tresare încet, ori mușchiul de la picioare ori de la mâini.Tremuratul e puternic la mâini și la cap, foarte multe ticuri trebuie sa ma joc cu mâinile sau să-mi învârt piciorul ….Va mulțumesc frumos Pace

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Intai ar trebui o cura serioasa de minerale si vitamine.
Apoi hidratare si dieta sanatoasa.
Pe cat se poate fara expunere la substanțe toxice.
Si nu in ultimul rand o vizita la medic.
Aici nu se pot spune toate problemele si de multe ori intrebarile sunt ambigue.
Raspunsurile vor fi de asemenea.
Multa sanatate.

| KovacsB a răspuns:

Eu am renuntat o perioada la cafea si la ciocolata.
Telefonul l-am trecut pe silentios.Nu sunt obligat sa raspund la orice aiurit care are ceva de intrebat.
Nu mai uit pe Facebook si alte rahaturi.

| AndreiTTTo explică (pentru KovacsB):

Ai avut aceliasi probleme?

| Celdrept a răspuns:

Vizitează un neurolog, pe lângă neurolog fa sport zilnic și nu pierde nopțile, dormi pana la maxim ora 00:00
Consuma multă apă.