| Elena_Alexandra_1996 a întrebat:

Buna!
Mămici care au născut prin cezariana, aveți dureri de spate sau in special in zona bazinului?
Eu am născut aproximativ 3 ani de zile prin cezariana și de atunci nu mai pot sa scap de durere îngrozitoare la bazin. Ce aș putea face, va rog sa îmi spuneți.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu amana, sa nu fie ceva problema mai grava!
Fa si ecografie 3D!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti (aproape) sigura ca durerile au aparut dupa cezariana, ar trebui sa mergi inapoi la medicul cu care ai nascut, pentru investigatii (cel putin ecografie 3D)!

| Elena_Alexandra_1996 explică (pentru Bula):

Eu nu mai sunt in România și nu știu când o sa mai întorc și in plus nu ma gândesc sa ma duc inapoi la medicul meu cu care am născut pentru ca nu și-a dat interesul de loc sa vina in vizita sau orice altceva motivul a fost nu i-am băgat bănuții in buzunar la momentul potrivit deci nicio șansa cred ca voi încerca sa fac un RMN in alta parte sa văd care e problema.

| Bula a răspuns (pentru Elena_Alexandra_1996):

Nu amana, sa nu fie ceva problema mai grava!
Fa si ecografie 3D!

| Felys a răspuns:

Trebuie sa faci investigatii,un RMN la coloana sa vezi care-i problema, tratament, namol vara, trebuie sa te feresti de curent si frig, nu stiu daca are legatura cu faptul ca ai nascut prin cezariana cat alte probleme care le aveai inaine de sarcina si s-au accentuat dupa

| Elena_Alexandra_1996 explică (pentru Felys):

Nu am avut nicio problema înainte de sarcina durerile astea au apărut cam dupa un an de când am născut.si știu ca ca dacă simt un pic de frig durerile sunt mai groaznice.