| StetClaudia a întrebat:

Buna! Oare dupa cat timp se poate conduce dupa terminarea tratamentului cu anxiar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru Anxiar "Timpul de înjumătăţire plasmatică este de aproximativ 12 ore. "

deci putem intui ca este recomandat sa treaca minim 24 de ore ca sa numai ai in corp substanta activa a anxiarului

te intrebi ce este timpul de injumatatire aici mai sus?
iti dau raspuns tot de pe net

"Timpul de injumătățire reprezintă un parametru farmacocinetic, fiind definit ca timpul necesar scăderii la jumătate a concentrației unei substanțe active, medicament în plasmă sanguină"

| Mindfulness a răspuns:

După 24 de ore, dacă ești confuză atunci 48.

| Stefan927 a răspuns:

Minim 24 de ore

| Ioana1929 a răspuns:

După 17 ore