| MironMihaela a întrebat:

Buna seara! O problema sensibila..M.am ranit cred de la un supozitor tare care s-a rupt..si de o luna ma tratez cu hemorzon, cicatridina, carpicon si nu trece senzatia asta de rana, arsura.Doar noaptea cedeaza.Cu ce as mai putea remedia? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil ca supozitoarele sa te raneasca, tocmai pentru ca ele sunt atat de mici si alunecoase, ca se topesc imediat cum intra in anus sau vagin.
Este cu totul altcea cu care te-ai ranit dar probabil iti este rusine sa recunosti aici, de aceea iti recomand sa mergi al medic dar de data asta sa-i spui adevarul.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai, nene. Parerea mea e ca nu e de la supozitor si ca trebuie sa faci investigatii medicale serioase (cancer?).

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Asocilin de la farmacia veterinara. Este pentru ochișorii animalelor dar merge cu succes si pentru locuri sensibile ca cel specificat de tine.
Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E altceva acolo.
Opreste orice tratament si doar spală-te cu apă.
Eventual folosește doar o cremă naturală pe bază de crini că asta cicatrizează.

| Robert2526 a răspuns:

Daca nu a trecut cu ce ai folosit pana acum, nu o sa treaca nici cu altceva. Mergi la medic, ar fi trebuit sa treaca cu ce ai folosit pana acum