| eewfegrgtrg a întrebat:

Acum 2-3 ore, ma jucam cu pisica, si in timp ce alergam (nu intrebati cum) m-am lovit cu degetul mic de balustrada. S-a umflat peste vreo 30 de minute (putin) si m-a durut tare atunci dar acum m-am luat cu treaba si nu simt durere asa mare decat daca ating in zona umflata. Tin sa mentionez ca pot misca degetul (adica il pot strange pumn) doar ca ma doare putin iar daca sa zic apas cu degetul ma doare destul de tare.
Este luxatie? Sau trece singura? Vanata nu este (inca), doar putin in lumina, parca se vede ceva, dar nici eu nu stiu daca e vanat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pune comprese cu gheata.
Daca era rupt, erai deja la urgente.
O seara buna happy

| eewfegrgtrg explică (pentru caramela):

Daca nu pun, se poate intampla ceva? De curiozitate laughing

| caramela a răspuns (pentru eewfegrgtrg):

Amelioreaza durerea/nu se umfla si nu se invineteste!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi iute la mama si roaga-o sa-ti pupe degetelul, pana maine va trece!