| SrefaniaVioleta13 a întrebat:

am aproape 13 ani si imi intarzie menstruatia de o saptamana... E ceva grav?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ti-ai inceput viata sexuala?
Daca nu, nu ai de ce sa iti faci griji.
Poate fi o raceala/o infectie.
De ce nu vorbesti cu mama ta?
Daca abia ti-a venit CM, dureaza pana se regleaza sa iti vina normal.
Mai da ceva detalii.
O zi buna happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,menstra poate sa varieze intre 3-5 saptamani, pana la o varsta intre 20-25 de ani menstrautia nu este echilibrata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă eşti în primul an de CM ( ciclu menstrual )!
Oricum, având în vedere că ai doar 13 anişori, bănuiesc că ai menstruaţie de 1-2 ani :)

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-problema/

Toate cele bune!

| Florentina9210 a răspuns:

Si mie imi intarzie chiar si 10 zile, si nu imi fac griji, e de la stres.
Daca nici tu nu ti-ai inceput viata sexuala, atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

| SrefaniaVioleta13 explică:

Multumesc... Pt raspunsuri!