| carmenmihaela2016 a întrebat:

Buna tpu.As vrea sa stiu si eu unde poti afla daca ai ovare polichistice? la ginecolog sau la endocrinolog? unde se vede acest lucru? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Un control ginecologic si, dupa caz o ecografie.
O zi buna happy

| Violleta2022 a răspuns:

La ecograf, sau la radiografie!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi la un control ginecologic, unde îţi va face o ecografie ovariană/pelvină ( sau una transvaginală ) pentru a verifica starea ovarelor/uterului şi trompelor uterine.

Toate cele bune!

| MedRex a răspuns:

Ovarele se pot vedea la ecograf daca au sau nu chisturi. Endocrinologul nu are nici-o treaba cu ovarele polichistice, ci ginecologul care iti va face si ecografia intravaginala sa le vada cel mai bine.