| sorinsorinshiatat a întrebat:

Buna TPU va multumesc din suflet pentru sfaturile folositoare pe care mi leati dat.as mai avea nevoie daca nu e cu suparere o perioada de sfaturile voastre.Azi noapte prietenei mele i s-a facut rau a lesinat si nu am mai putut sa o trezim asa ca am chemat salvarea a duso la spital si am aflat ca e insarcinata bineinteles ca cand a aflat si prietena mea a trebuit sa ii faca calmante azi la 6 dim a externat-o oricum dupa acel incident in afara de atunci cand ne-a povestit ce s-a intamplat nu a mai vorbit azi la vreo o ora dupa ce a ajuns acasa ea vroia sa se sonucida sia taiat venele si ideea e ca stie cum sa faca si cum sa se taie noroc ca matusa ei a fost medic cand am vazut-o cum vrea sa se sinucida. am simtit ca imi pica cerul in cap cred ca o sa o si tarasc la psiholg chiar daca nu vrea intrebarea mea e ce sa facem cu copilul unchiul si matusa ei nu sunt de acord cu avortul matusa ei a zis ca cum si-a crescut si ea cele 4 fete poate sa mai aiba grija de unu.Prietena mea nici nu vrea sa auda a vrut sa isi infinga un cutit in burta sa omoare copilul nici eu nu vreau copilul asta cum sa ii spuna ea mai tarziu copilului ca nu e din iubire ci dintr-un pacat.Va rog din suflet o sa mai am nevoie de niste sfaturi imi cer scuze daca va deranjez cu atatea intrebari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ridhimagupta a răspuns:

17 ani are prietena lui si a ramas insarcinata dupa o poveste mai urata imi pare rau pentru ea Sorine

14 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ai început frumos cu mulțumirile de-aceia n-o să fiu prea rău. Acum serios frate, tu n-ai auzit de cratime? Invață să scrii, te faci de râs. Baftă cu problemele.

Răspuns utilizator avertizat
| Phini a răspuns:

Face cam urat pentru o chestie de genu... Sigur il are cu tine? Zic si eu.

| sorinsorinshiatat explică (pentru Phini):

Nu il are cu mine tocmai asta scria in intrrebarea anterioara

| Phini a răspuns:

Ce varsta ai, si de ce te complici atat cu copilul altuia? daca aia a fost cum a fost. de ce sa iti strici tu viata? nu sunt de acord cu avortul, daca maica-mea nu sar fii opus avortului, eu nu as mai fii existat.

| sorinsorinshiatat explică (pentru Phini):

am 17

| PeFuga a răspuns (pentru Phini):

Pentru ca nu intelegeam despre ce era vorba am stat 5 minute si am citit intrebarea anterioara... Daca faceai la fel ca mine aflai ca prietena lui a ramas gravida in urma unui viol si ca a ramas traumatizata psihic de experienta.

| marian123 a răspuns:

Fii alături de ea, are nevoie de un bărbat langa ea care sa o sprijine. trebuie sa iti asumi ce ai facut cu ea. Avortul este un pacat foarte mare, sufletul acelui copil nenăscut si nebotezat nu o sa ajunga in rai. Fii alături de ea pe toata perioada sarcinii si creste acel copil.

| sorinsorinshiatat explică (pentru marian123):

Stai putin voi nu v-ati uitat la prima mea intrebare cititi prima intrebare copilul nu e al meu

| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu ai precizat cati ani are. Daca are peste 16 ani cred ca poate face avort fara acordul unui parinte, tutore, etc.

| sorinsorinshiatat explică (pentru Beautifulbutcold):

Are 17 si copilul e rezultatul ca a foat molestata

| AlexandraAlecsa a răspuns:

Intrebarea este, cati ani are?

| AlexandraAlecsa a răspuns:

Da,prietena ta

| ridhimagupta a răspuns (pentru AlexandraAlecsa):

17 ani are prietena lui si a ramas insarcinata dupa o poveste mai urata imi pare rau pentru ea Sorine