| Al_Ella_1986_HVKt a întrebat:

De aproape o saptamana ma doare mana dreapta la încheietura, simt furnicaturi in primele 4 degete, amorțește si o simt umflata, in cateva locuri s-a umflat, si nu o pot folosi cum trebuie. Problemele au inceput in noiembrie 2016, au durat cam o luna si a trecut brusc. In urma cu o saptamana a inceput iar. Ce boala ar putea avea mana dreapta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Eu zic ca ori e un reumatism, ori circulatie periferica deficitara. Dar sfatul meu este sa mergi la medicul de familie; el este cel mai in masura sa-ti spuna ce ai si sa-ti dea, eventual, un tratament. Multa sanatate iti doresc si sa dea Bunul Dumnezeu sa auzim de bine! Sa ai o zi cat mai frumoasa! Te pup cu drag! kiss

| Al_Ella_1986_HVKt explică (pentru emy):

Eu ma tem sa nu am sindromul de tunel carpian, deoarece am cateva dintre simptomele acestei boli. Si eu te pup :* O zi frumoasa!

| emy a răspuns (pentru Al_Ella_1986_HVKt):

Buna dimineata, draga mea! happy Stai linistita, nu cred ca e ceea ce zici tu. Dar, ca sa fii sigura, trebuie sa mergi cat mai repede la medic. Daca cumva, Doamne fereste, e ceea ce crezi tu, trebuie sa o iei din timp. Multa sanatate iti doresc din suflet! Iti promit ca ma voi ruga pentru tine, dar trebuie sa te rogi si tu. O zi frumoasa si un weekend minunat sa ai! Te pup! kiss