| Johnman123 a întrebat:

Am fost operat acum 2 zile. Aveam fimoza si mi s-a facut circumcizie partiala. E normal ca in primele zile acea zona dintre preput si cusutura sa fie inflamata?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteels ca-i normal sa fie inflamata, doar a fost o interventie chirurgicala acolo.
Va lua cateva zile sa se dezumfle si in 2 saptamani se vindeca total.

| Johnman123 explică (pentru Violleta2022):

Acum am trecut de 72 ore de la operatie si inca nu s-a retras deloc. De aceea ma tot stresez laughing

| DaniTDCI a răspuns:

Ii normal din moment ce e operatie.

| oz_1736 a răspuns:

Normal. Nu uita de antibiotice

| jj7700 a răspuns:

Este normal si este si motivul pentru care e mai indicata circumcizia completa - elimina riscul inflamarii.