| Florwell_Benjamin_1999 a întrebat:

am o problema de 2 zile. Astazi este a 3zi de cand in fiecare dimineata am scuipat sânge din gât, care poate fi problema? Va rog sa-mi spuneti cei care stiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca a fost din gat si nu de la dinti?
Daca esti sigur, fugi la spital, ca problema este grava, putand fii un ulcer perforat, un tbc, sau chiar ceva mai grav la plamani.

| Docmiau a răspuns:

Ar fi bine să consulți un medic gastroenterolog sau internist. E posibil să ai varice esofagiene, esofagită de reflux sau o diskinezie biliară al cărei efecte urmează traiect ascendent. Să nu refuzi esofagogastroscopia.