| nukeyly a întrebat:

Ce metode stiti/folositi/gramaje despre: samburele de avocado poate fi consumat, in cantitati mici?

https://ayurvedic-medica.ro/......anticancer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vasile2222 a răspuns:

Nu stiu exact despre avocado, dar spunea cineva la un moment dat ca regula -- poti consuma atatia samburi cate fructe de tipul ala mananci intr-o zi (sau ai manca). Adica asa esti safe.
Oricum cauta pe net studii si ce se recomanda.

| doctorandus a răspuns (pentru vasile2222):

Dap, samburi de cirese, dupa care urmeaza inmormantarea.

Pe bune, pe YouTube e un film care-ti arata cum poti extrage aur cu cianura preparata din samburi de cirese.

| doctorandus a răspuns (pentru vasile2222):

In Olanda a cumparat un tip de la magazin samburi de caise (uscati). A mancat pe tren si a ajuns la reanimare. De atunci samburii de caise au fost interzisi in comertul olandez.