| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre anuntul cu epidemia de rujeola? Din ce in ce mai multi romani sunt sceptici cu privire la vaccinuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dezinformarea.
Lipsa de educatie.

Uite spre exemplu ce a raspuns Fanta2k23.

E un amestec de toate, lipsa de educatie, rea vointa, dezinformare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

2. De proști. Vaccinurile te salvează de la boli grave, de care altă dată oamenii mureau, sau rămâneau handicapați, vezi poliomielita.

| doctorandus a răspuns:

Fanta2k23 se plange ca altii sunt spalati pe creier. De fapt ea e spalata pe creier de teorii paranoide ale conspiratiei.

| Celdrept a răspuns (pentru doctorandus):

Sunt un el nenea martalog nu o ea!

| dullcat a răspuns:

Asta se intampla din lipsa de educatie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia e ca unii de peste 60-70 de ani spun ca sunt prea multi oameni pe pamant

| DovleacTurbat a răspuns:

Epidemie națională, wow, numai titluri sa sperie apostolii covid laughing). 2 mii de cazuri în toată țara, "epidemie națională". E boala "copilăriei", toți am făcut o.

| Holiday a răspuns (pentru DovleacTurbat):

De fapt nu mai e "boala copilariei" ci boala imbecilitatii si lipsei de educatie a parintilor.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ultimii 15 ani de rețele sociale, lipsa unor programe guvernamentale de informare a populației, lipsa unei legislații clare privind campaniile naționale de vaccinare obligatorie împotriva unor boli "tradiționale", aici au adus România. Și, acesta este doar începutul. Pe măsură ce noile generații de părinți se vor lăsa din ce în ce mai mult manipulați de "doctori" impostori de pe rețelele sociale, copii vor deveni din ce în ce mai vulnerabili, urmând ca la un moment dat să ne întoarcem cu 100 de ani în urmă, când diverse epidemii făceau ravagii, până au apărut vaccinurile.

| Standt a răspuns:

Zau? De aia oamenii sunt incurajati in tote felurile, chiar platiti ca sa faca multi copii?
Drogurile sunt un pericol real. Drogatii se sinucid.

| Standt a răspuns:

Daca sunt sceptici, e treaba lor. Isi vor schimba parerea cand le vor muri copiii.
Rujeola e foarte periculoasa. Si atentie, contagioasa! Se ia foarte usor.

| StimabiluI a răspuns:

Când vezi periodic la știri celebrități care "au plecat la ceruri" la 30-50 de ani, din cauze "necunoscute" e normal ca oamenii să fie sceptici cu privire la orice.

| Ionut632 a răspuns:

Nu te lua dupa fanta ba frate e nebun.