| Mura_TIMOSA_1992 a întrebat:

Cum corect se foloseste creatina monohydrate? ca ea nu se dizolva in apa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristif a răspuns:

Pai creatina nu se poate lua singura. Ai nevoie de carbo complcsi, care sa asimileze creatina pentru a ajunge in celulele musculare. Acesti carbo ii poti lua din dextroza(un alt supliment alimentar, costa 10 lei/kg) sau din struguri. Eu folosesc dextroza de la pronutrition si amestec 3-4 lingurite cu una de creatina, imediat dupa antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristif):

Carbo simpli, nu complecsi