| Sawarekh a întrebat:

Daca aproape in fiecare zi mananc: lapte, miere, fulgi de ovaz, fulgi de porumb si uneori mai combin cu cacao ori banane, va avea efecte pozitive asupra corupui sau negative?

PS: de 2 ani cam asa mananc continuu sa imi mentin greutatea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se mentine greutatea asa cum iti doresti si te simti bine, nu vad rostul intrebarii tale.

| RAY a răspuns:

2 ore asa cardio hard poți pe alimentația aia

| Sawarekh explică (pentru RAY):

Haha bro, eu fac sport de mult.
Ideea era ca multe alimente pe termen lung au alte efecte, se spune ca laptele e cangerigen, se spune ca cerealele au hormoni, etc.
Nu stiu ce sa mai cred, sunt tot felul de surse.

| RAY a răspuns (pentru Sawarekh):

Omule acele alimente sunt combustibil de mare calitate, eu recomand lapte cu ovaz, sunt povesti, pe viitor zi mi mie si iti dau studii stiintifice nu basme

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa ți și tu niste analize și ai să vezi.

| ZappyTv69 a răspuns:

Dacă ți se menține greutatea este ok. Alimentele acelea sunt recomandate pentru un corp frumos. Dar dacă simți nevoia, poți face niște analize.

| Cozmea022004 a răspuns:

Din cate stiu, majoritatea alimentelor mentionate mai sus sunt recomandate pentru un corp sanatos