| Johnny25 a întrebat:

Daca iei contact cu o persoana infectata cu coronavirus, cat timp trebuie sa stai izolat la domiciliu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă ești vaccinat nu stai în izolare. Dacă nu ești vaccinat, stai 14 zile în izolare.

Toate cele bune!

| Alice270246 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

A ok, eu am auzit de la o cunoștință chestia asta cu 10-11 zile, dar văd că a fost fals. Mulțumesc pentru. informare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

14 zile.

| Nirvanaaa a răspuns:

14 zile.

| Invictusman a răspuns:

14 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 saptamani.

| Alice270246 a răspuns:

14 zile. Din câte am auzit, dacă ți-ai făcut vaccinul, trebuie doar 10 sau 11 zile...nu știu sigur dacă e adevărat. Dar dacă nu ți-ai făcut vaccinul anti-covid, 14 zile.
____________________

Dacă răspunsul meu te-a ajutat, sau ți-a plăcut, apasă pe fundă pentru a marca acest lucru.

| Simpatic a răspuns (pentru Alice270246):

Varianta spusa de tine cu 10-11 zile nu cred ca exista!

| Bosca_Robert_1999 a răspuns:

Ideal ar fi 2 săptămâni dar au fost cazuri când incubarea virusului a durat mai mult, insa este destul de rar sa dureze mai mult