| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mă duc la spitalul Elias și spun doctorilor că mi-e rău și că vreau un set complet de analize, îmi vor face pe gratis având în vedere că-s elevă? Știu că trebuie să stai internat pentru a le face pe toate-toate.
Voi ce spuneți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le fac gratuit pentru ca nu ai 18 ani si minorii au asigurare de stat fara plata

| Neo12 a răspuns (pentru mgtow):

Și dacă mă internează tot fără plată?

| mgtow a răspuns (pentru Neo12):

Gratuit

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca esti asigurat medical cred ca le poti cere asta.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Asta o sa ramana la latitudinea medicilor. Ei o sa-ti faca analize in functie de simptomele ce le prezinti. Daca starea ta nu necesita internare, nu te vor interna.Probabil iti vor face ceva analize de sange si te vor trata ambulatoriu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Analizele se fac dupa un control al medicului, el hotaraste da e sau nu nevoie, nu ti le face ca asa le zici tu

| RobertMoon a răspuns:

Daca esti eleva tot trebuie sa platesti, mai ales daca vrei sa ti le faca la spital, deoarece tu ca elev nu aduci nimic țării.

| Zaygon a răspuns:

Te consulta ei inainte sa zici ca ti rau. Si mai mult ca sigur trebuie trimitere de la medicul de familie.