| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme am o senzatie ca mi-se pune ceva pe gat ca praful si imi vine sa tusesc si daca o fac tusesc mult parca imi vine si rau.Ce e asta, e grav? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat de câtă vreme.

Oricum, poate fi vorba de o alergie sau de o afecţiune...

Cel mai indicat ar fi să mergi la medicul de familie şi acesta îţi va da trimitere la medicul specialist ( sau un tratament adecvat ).

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poate ai un fel de alergie sau ai gatul uscat. Nu cred ca este nimic grav.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
E posibil sa fie vorba de astm bronsic.
Sau o altfel de alergie.
In locul tau m-as duce la un medic alergolog.
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok crying

| Gomez_Daniele_1976 a răspuns:

Buna!
Am intilnit asa se numeste zob (rac)
Dar mai bine sa nu fie...

| anonim_4396 explică (pentru Gomez_Daniele_1976):

Ce anume? :O

| Gomez_Daniele_1976 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa te duci la alergolog