| crazyspeciall a întrebat:

Deci. as vrea sa ma ingras. am14 ani si 1.65m si doar 40 kg. si sunt foarte slaba, de cand eram mica am tot incercat am luat si vitamine. am mers la medic. etc. dar fara niciun rezultat. am auzit ca spirulina ingrasa daca o iei dupa ce mananci este adevarat? a luat cineva? cat costa si de unde o pot lua? dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu te indopa cu vitamine. Vei incepe sa te ingrasi oricum dupa ce se opreste cresterea in inaltime. Nu mai ai atat de mult de asteptat.

| abcabcabc a răspuns:

Am un sfat pentru tine mananca mancare gatita in casa chiar si un castron de supa de pui ingrasa mai mult decat un baton de salam uscat si te sfatuiesc sa faci miscare vei avea un corp de invidiat, cu cat te ingrasi maio mult cu atat vei face mai mult sport

| crazyspeciall explică (pentru abcabcabc):

Mananc foarte mult pe zi dar fara nici un rezultat datorita faptului ca am metabolismul rapid. deci n'am nicio sansa cu astea.

| abcabcabc a răspuns (pentru crazyspeciall):

Si bdaca nici asta nu merge consuma-ti energia prin sport intensiv si vei mancade 2-3 ori mai mult

| carmaw a răspuns:

Plafar sau farmacii si poti lua si drojdie de bere proaspata dar si laptisor de matca
cu analizele cum stai?
Vrei un nutritionist?

| crazyspeciall explică:

Nu merg chestiile cu mancarea. deja manc de vreo 7 ore pe zi..si nu ma ingras pentru ca am metabolismul rapid. am auzit ca spirulina luat-o dupa ce mananci ingrasa. si vroiam sa vad daca e adevarat... am facut analize acum cativa ani cum eram si atunci slaba si mi-au iesit ca sunt sanatoasa tun.straight face

| abcabcabc a răspuns (pentru crazyspeciall):

Pai incearca sa dormi mai putin, ti se va incetebni metabolismul si al meu este FOARTE rapid