| Biancutzika a întrebat:

Ieri m-am taiat accidental intr-un foarfec sub genunchi. Nu ma intrebati cum, am fost adormitalaughing. Rana are cam 3 cm lungime si e cam adanca din moment ce practic mi am despicat in 2 pielea cu toate ca nu durea pe moment. Mi a dat sangele imediat, dar l-am sters repede am pus bandajul si am lasat asa pana acum. Faza e ca ma doare rau piciorul de la genunchi in jos, si cand am scos putin bandajul iar mi a dat sangele. Inainte de bandaj am dat cu putin spirt. Am vreo ceva de care ar trebui sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

De ce nu te duci la medicul de familie sa vada rana? Oricat ai ingriji-o tu tot exista riscul de a se infecta sau mai stie ce. Eu n-as sta asa.

| untu a răspuns:

Mergi urgent la medicul de familie sau la unitatea de primire urgenta sa te trateze si trebuie sa-ti faca o injectie antitetanos!

| Stefania1900 a răspuns:

E foarte probabil sa ti se fi infectat.Mai bine ai merge la un doctor.Nu ai pus nimic pe rana?