| Ana19993 a întrebat:

HELP! Roaccutane
Buna.Am o problema care ma cam framanta.In 21 august pana in 26 am avut ultima menstruatie.Din 7 august adica inaintea ciclului din august am inceput sa beau asa cunoscutele medicamente roaccutane la recomandarea medicului.Bine inteles ca am citit prospectul si mi-am asumat toate riscurile.Ei bine in luna septembrie nu mi-am venit menstruatia si azi deja trebuia sa-mi vina a2a oara si nimic.Si in august pot zice ca am avut o menstra mai neobijnuita.Acum poate fi din cauza medicamenteler? Am facut deja 3 teste de sarcina toate negative si la intervale departate.Din 8 octombrie an oprit tratamentul dar nimic.La ginecolog nu pot merge

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Medicul acela nu e sănătos mintal? Cum să administrezi raoccutane. Dar mă rog ce le pasă medicilor. Nu, roaccutne nu este bun sub nici o formă, are efecte adverse severe și te poți îmbolnăvi grav.
Nu facem reclamă negativă dar se știe că Roaccutane este foarte periculos cu toate că mulți ar zice că e ideal pentru acnee, se înșeală amarnic. Dacă scapi de acnee să zicem te îmbolnăvești rău în altă parte. Deci are două tăișuri.

| Ana19993 explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc pentru raspuns dar eu am intrebat altceva. Prospectul l-am citit