| Sweete a întrebat:

Hey TpU, va rog sa imi ziceti daca in timpul somnului ti se infunda nasul ce se intampla mori sau te trezesti? sunt racita si imi e cam frica plz nu dati raspunsuri prostesti chiar daca intrebarea mea e cam prosteasca FuNdOi la CeL MaI BuN RaSpUnS( scuze pentru categorie nu stiu' daca am pus intrebarea unde trebuie)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Uite nu sunt nici eu sigura daca ceea ce spun este 100% adevarat dar este aproape imposibil sa mori. Adica daca ai nasul infundat poti incepe sa sforai sau sa respiri pe gura, insa in nici un caz sa mori. Eu de obicei cand eram racita foloseam anumite solutii ( sau nu stiu cum se numesc ) pentru a desfunda nasul inainte de culcare si in cea mai mare parte a timpului respiram pe gura. Oricum nu te preocupa ca nu mori.

9 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Începi automat să respiri pe gură sau te trezeşti.

| eXtreme21 a răspuns:

Stai linistita mai, o sa respiri pe gura cand ti se infunda nasulwinking

| youmail a răspuns:

Te trezesti, orice ar fi organismul are un sistem ff bun de protectie va deschide gura si va respira cat e nevoie de tare. Nu iti mai face griji bombonica

| wintage a răspuns:

Asta nu o sa se intample niciodata deoarece totdeauna respiri si se va infunda doar o nara. Daca cumva s-ar intampla asa ceva automat ai respira pe gura deoarece te trezesti.

| 이벨 a răspuns:

Nu nu nu nu laughing Sigur ca nu! Cu siguranta corpul tau va reactiona la asta si ti se va deschide automat gura si vei putea respira laughing Ma intreb cati ani ai...esti foarte amuzanta. De ce nu iti intrebi parintii?

| introduaicinumele a răspuns:

Cati ani ai? Nu se intampla nimic, in cel mai rau caz te vei trezi. Si eu sunt la fel, de cand a inceput scoala stau in curent si am racit. Seara ma deranjeaza, dar apoi adorm. Si nu mi s-a intamplat sa ma trezesc inca. Poti sa iti bagi inainte de culcare niste picaturi (gasesti al farmacie ) de desfundat nasul. Si nu mori, si mai fi speriat. Nu se intampla nimic.

| Barney a răspuns (pentru introduaicinumele):

Ma intreb daca mai dormea daca ii spunea cineva ca moare...

| Sweete explică:

Mersi pentru raspunsuri stiu ca e prosteasca intrebarealaughing

| Rockart a răspuns (pentru Sweete):

Nu e prostească, e o curiozitate...