| marcyo a întrebat:

M-am intepat putin cu cv ruginit a curs putin sange vreo 15 secunde m-am spalat putin si cam asta a fost e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinfectează cu spirt.

| Feyenooord666666 a răspuns:

Poti da cu putin alcool sanitar daca vrei sa fii sigur.

| Kamiyashiro a răspuns:

Da este okay. Infecția de la un obiect ascuțit sau orice altceva care strapunge pielea se face in cam 2 minute maxim. Dupa 2 minute infecția deja a fost făcută si luptă organismul.

| marcyo explică:

N am vaccinul facut

| anonim_4396 a răspuns (pentru marcyo):

Pai mergi si fa anti tetanus