| Bianca0331 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o parere la aceste analize pana ajung la medic va rog? cultura secretie vaginala -identificare bacteriana -cultura aeroba
Analize
Treptococcus agalactiae (de grup B) rezultat Absent
Taphylococcus aureus rezultat absent Tnterococcus spp rezultat absent
TNterobacteriaceae rezultat absent
Seudomonas spp rezultat absent
2. Cultura secretie vaginala -indetificare fungica
Analize
Candida spp rezultat absent la 48 ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Din moment ce scrie absent pentru toate acestea care iti pot provoca infectii/boli, esti ok.

| ioana748 a răspuns:

Inseamna ca esti bine in urma acestor analize.

| Bianca0331 explică (pentru ioana748):

Multumesc frumos pentru raspuns

| ioana748 a răspuns (pentru Bianca0331):

Cu placere.