| BarbutaGabi a întrebat:

Salut, Am 23 de ani si ieri am patit ceva ce ma nelinisteste, eram cu un prieten afara si deodata am simtit o apasate pe inima, am incercat sa ma linistesc dar simteam din ce in ce mai tare, la un moment dat a inceput sa imi bata inima foarte tare, am ametit si era sa lesin, am crezut ca mor (in mintea mea era infarct miocardic) in 5 minute imi revenisem cat de cat dar tot simteam o presiune pe inima, m-am dus acasa si am mai patit asta de vreo 3 ori in jumatate de ora, am fost la spital la urgente, avem bataile inimii 140bpm, mi-au dat xanax, m-am calmat, mi-au facut analize, ecg, radiografie, toate au iesit perfecte si mi-au spus ca nu stiu ce s-a intamplat si ca nu am nimic, astazi am mai simtit iar o apasare usoara pe inima, am mainile si picioarele reci si transpir la ele, imi este frica, as dori sa fac ceva mai amanuntit daca este, daca ati mai patit asa, sa va iasa analizele ok dar sa aveti aceste senzatii as fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Motherlode a răspuns:

Probail sunt atacuri de panica. Cel mai bine mergi la psiholog sau la psihiatru pentru a vedea daca asta e cauza. Daca da, nu e nimic grav, vei lua un tratament si vei invata sa le controlezi. Sunt foarte multi oameni care se confrunta cu asa ceva, nu este nimic rusinos sau rau in asta. Chiar la mine in familie exista minim 3 persone care au experimentat asa ceva si sunt foarte ok. happy Nu te speria, doar afla care este cauza.

| BarbutaGabi explică (pentru Motherlode):

Mersi frumos ????

1 răspuns: